Португалия победи Северна Ирландия с 4:2 като гост в квалификационен мач от група “F”за световното първенство по футбол през 2014 година. Звездата на гостите Кристиано Роналдо се развихри в края на мача и вкара цели три гола в рамките на 15 минути, които донесоха успеха на тима и нов рекорд за самия играч.

Бруно Алвеш даде преднина на Португалия в 21-ата минута, но Гарет Маколи изравни в 36-ата. Лошите новини на Роналдо и компания продължиха и Пощига бе изгонен с директен червен картон в 43-ата минута. Северна Ирландия се възползва от численото си предимство и Джейм иУърд доведе нещата до пълен обрат в 52-ата минута.

В 61-ата минута обаче и домакините останаха с 10 човека, след като Уорд получи червен картон. Тогава започна и серията на Кристиано Роналдо, който в 68-ата изравни за 2:2, в 77-ата вкара втори гол за нов обрат в мача и върна водачеството на Португалия.

В 81-ата минута домакините останаха с 9 души, след като и Лафърти бе изгонен от съдията, а само две минути по-късно Роналдо оформи и хеттрика си, и крайното 4:2 за своя тим.

С трите си гола от този мач Кристиано Роналдо вече има 43 попадения за националния тим, с което задминава рекорда от 41 гола на Еузебио.

Трите точки връщат Португалия на върха в група „F” със 17 точки, а втори е Русия с 15, но и с мач по-малко.