Ривър Плейт загуби шансове за титлата, след като в мач от
предпоследния 18-и кръг на надпреварата "Торнео Финал" отстъпи като гост на Ланус с 1:5.

Домакините от Ланус изместиха Ривър Плейт от втората позиция в класирането и все още имат възможност да се борят за първото място с лидера Нюелс Олд Бойс.

Исмаел Бланко се отличи с два гола за победителите, а по
едно попадение добавиха Кристиан Чавес, Клаудио Писаро и Виктор Аяла.

Ланус е на шест точки, но и с два мача по-малко от водача
Нюелс Олд Бойс, който победи като гост Атлетико Рафаела с 3:0. Лидерът има 38 точки, Ланус е с 32 точки и по-добра голова разлика от третия Ривър Плейт кръг преди края.
В сряда Ланус трябва да доиграе срещата си с  Естудиантес.

Мачът беше прекъснат след 45 минути на 10 юни, след като фен беше убит при сблъсъци извън стадиона. Естудиантес водеше с 2:0, когато съдията спря двубоя.
В последния кръг на 23 юни Ланус гостува на Сан Лоренсо,
а Нюелс Олд Бойс е домакин на Архентинос Хуниорс, предаде БТА.

Ако двата отбора завършат с равен брой точки ще има
допълнителен мач за определяне на шампиона. Сан Лоренсо е на четвърта позиция с 31 точки след успех като гост с 1:0 над Индепендиенте.

В другите срещи от неделя Ол Бойс загуби с 0:1 от Расинг
Клуб, Бока Хуниорс се наложи над гостуващия Арсенал с 1:0, а Унион (Санта Фе) и Велес Сарсфийлд завършиха 1:1.