Динамо (Москва) спечели дербито срещу Анжи от 2-ия кръг на Руската Премиер лига. Домакините победиха драматично с 2:1 на стадион ''Арена Химки'' след гол от дузпа в продължението на двубоя.

При единствената си възможност през първото полувреме футболистите на Дан Петреску откриха резултата. В 26-ата минута Артур Юсупов намери в наказателното поле Павел Соломатин, който реализира между краката на Жусилей.

Задачата на гостите стана още по-тежка, когато в 32-ата минута Евертон получи директен червен картон за спорно нарушение срещу Соломатин.

По-чистите положения през второто полувреме бяха пред вратата на отбора от Махачкала. Вместо втори гол за Динамо обаче играчите на Анжи стигнаха до равенството. В 83-ата минута Кристофър Самба засече с глава центриране от корнер на Вилиан и гостите бяха много близо до точката в срещата.

В 3-минутното продължение на мача обаче Сергей Карасъов отсъди дузпа за Динамо за игра с ръка, след като през първото полувреме не беше дал такава за Анжи. Андрий Воронин беше точен от бялата точка и московските динамовци завоюваха първа победа през новото първенство.

Не пропускайте да гледате в неделя (21 юли) от 12:30 часа дербито между Рубин и Зенит пряко по RING.BG!