Олимпик (Марсилия) пропусна отлична възможност да изпревари Пари Сен Жермен на второто място в Лига 1 и да се доближи до лидера Лион след равенство 2:2 с Рен в мач от 22-ия кръг на френското първенство.

Възпитаниците на Ели Боп можеха да се поздравят с трите точки, но Рен изравни в 88-ата минута.

Андре Аю изведе Марсилия напред в резултата в 38-ата минута след подаване на Матьо Валбуена, но Кевин Теофил Катерин изравни в 59-ата минута. Седем минути преди края по-големият брат на Андре - Джордан Аю, даде отново преднина на гостите, но в 88-ата минута Ромен Алесандрини вдигна трибуните на крака, изравнявайки за 2:2.

Така Марсилия се изравни с ПСЖ с по 42 точки, но столичани имат и мач по-малко. Рен пък вече е 4-и с 36 точки.