Реал (Мадрид) и Челси се класираха на полуфиналите на турнира "Купа на шампионите”, който събра едни от най-силните отбори в света да популяризират футбола в САЩ.

В четвъртфинални срещи от надпреварата, която се провежда из цялата страна, Реал (Мадрид) надделя над представителя на домакините Лос Анджелис Галакси с 3:1, а Челси победи Интер с 2:0.

Във Финикс треньорът на испанския гранд Карло Анчелоти даде шанс на доста младоци и резерви да започнат като титуляри в този мач, в който блесна звездата на едно от новите попълнения Иско. Именно той пусна страхотен пас към Кристиано Роналдо в 15-ата минута, с който го изведе зад отбраната на Галакси, португалецът подаде на Анхел ди Мария и последният откри резултата.
След почивката в игра се появи Бензема и той се отличи с два гола. В 51-ата минута французинът получи пас от Иско и направи 2:0. В 63-ата мин. Галакси върна един гол чрез Вияреал, но в 74-ата отново Бензема с глава оформи крайния резултат 3:1.

В друга среща, играна в Индианаполис, Жозе Моуриньо се изправи срещу бившия си отбор Интер и го победи. Челси реши всичко в двубоя още в началаото. В 12-ата минута Оскар откри резултата след пас на Моузес. В 28-ата реферът отсъди спорна дузпа за нарушение на Алваро Перейра срещу Виктор Моузес на границата на наказателното поле и Еден Азар от бялата точка направи 2:0. Интер завърши мача с човек по-малко след червен картон на Уго Кампаняро в 58-ата минута заради умишлено настъпване на Джон Тери.

Така вече са ясни полуфиналните двойки на надпревара. Реал (Мадрид) ще се изправи срещу Евертън на 3 август в Лос Анджелис, а Челси излиза срещу Милан ден по-късно в Ню Йорк.

Останалите отбори също продължават с турнето в САЩ и ще играят за местата от 5-о до 8-о. Лос Анджелис Галакси ще има за съперник Ювентус, а Интер ще спори с Валенсия.