Спорна дузпа, реализирана от Аристид Бансе четири минути преди края, осигури успеха на Буркина Фасо с 3:2 над Алжир в първа среща от третия и решителен кръг на световните квалификации в зона Африка.

На вратата на гостите от Алжир беше вратарят на ЦСКА (София) Райс Мболи.

Това беше втора дузпа за домакините, като преди почивката Бансе пропусна от бялата точка, но все пак даде аванс на своя отбор преди реванша на 19-и ноември в Блида.

10-те победители в груповата фаза от втория кръг се изпарвят в пет двойки и в два мача на разменено гостуване определят представителите на Африка за Световните футболни финали догодина.

Алжир на два пъти изравняваше резултата, като точни бяха Софиян Фегули и Карл Меджани. Фегули изравни за 1:1, след като Джонатан Питройпа изведе домакините напред Две минути по-рано Мболи спаси дузпата на Бансе. Домакините излязоха напред в 65-ата минута чрез Джакариджа Коне, но 4 минути по-късно гостите изравниха чрез Меджани.

В друга среща играна днес Кот Д'Ивоар се наложи над Сенегал с 3:0. Дрогба откри резултата още в 5-ата минута от дузпа. В 14-ата минута Зане си отбеляза автогол, а в началото на втората част Калу оформи класическата победа преди реванша на 16 ноември.

Другите три двубоя от плейофите са между Етопия - Нигерия, Тунис - Камерун и Гана - Египет.