Пари Сен Жермени спечели с 2:0 дербито с Олимпик (Марсилия) и се откъсна на въха в Лига 1. Дебют за парижани направи Дейвид Бекъм, който се появи в игра през второто полуврем и помогна за втория гол на своя тим.

ПСЖ започна мача страхотно и още в 1-ата минута удар на Хавиер Пасторе срещна гредата. Резултатът бе открит в 11-ата, когато Лукас Моура стреля от около 30 метра, топката се удари в Н‘Кулу и влезе в мрежата за 1:0.

През второто полувреме Марсилия показа характер и сериозно натисна съперника си, вратарят на ПСЖ Сиригу на няколко пъти спаси отбора си от сигурни голове.

В последната минута на редовното време дебютиращият за ПСЖ Бекъм открадна топката пред наказателното поле и изведе Жереми Менес, а ток подаде към Ибрахимович, който отблизо бе точен за 2:0.

След победата ПСЖ се откъсна с 3 точки пред втория Лион и вече има 54. Марсилия остава на трето място с 46 точки.