Пари Сен Жермен постигна пета поредна победа във френската Лига 1 след класически успех с 3:0 при гостуването си на Брест в първия двубой от 19-ия кръг.

Решителен за изхода на срещата се оказа директният червен картон за Сисоко от състава на домакините, които останаха с 10 души още в 34-ата минута.

Останали с числено преимущество, през второто полувреме гостите нанесоха и трите си удара, с които поразиха вратата на домакините.

Голямата звезда на столичани - Златан Ибрахимович, откри резултата в 55-ата минута, а влезлият като резерва Кевин Гамейро направи 2:0 в 74-ата.

Крайното 3:0 оформи защитникът на Брест Бернар Менди, който си отбеляза автогол в 92-ата минута.

Така ПСЖ поведе с 3 точки на Олимпик (Лион) и Олимпик (Марсилия), които обаче са с мач по-малко.