Пари Сен Жермен разби с 5:1 шампиона на Катар- Лехвия (Доха) в контролна среща, част от предсезонната подготовка на французите. Неофициален дебют направи новото попълнение на парижани- бразилският нападател Лукас Моура, който пристигна от Сао Пауло срещу 40 милиона евро.

Той се появи през второто полувреме, когато треньорът Карбо Анчелоти пусна в игра втора 11-орка.

В края на мача Моура показа качества и на няколко пъти направи истински фестивал от финтове между защитниците на Лехвия.

Езекиел Лавеци откри за Пари Сен жермен в 16-ата минута, но бразилецът Нилмар изравни за домакините. До почивката отново Лавеци се разписа да 2:1, а през втората част паднаха още три гола в мрежата на вратаря Амин Лекомт. Точни бяха Кевин Гамейро в 56-ата минута, Нене в 61-ата и Жереми Менес в 68-ата. Златан Ибрахимович беше част от отбора преди почивката, но не успя да се разпише.