Пари Сен Жермен продължава без загуба във френската Лига 1, след като се наложи над Олимпик Лион с 4:0.

Двубоят на "Парк де Пренс" започна с открит и нападателен футбол и от двата отобра. в 17-ат минута реферът не отсъди дузпа в полза на домакините, когато Кавани бе съборен в наказателното поле.

В 27-ата минута Лаказет от Лион направи невероятен пробив, след който стреля , но ударът му срещна напречната греда.

В 36-ат минута Кавани изведе ПСЖ напред, след като майсторски засече с глава центриране от углов удар. Пет минути по-късно уругваецът бе повален от вратаря на гостите и този път бе отсъден наказателен удар, който Ибрахимович превърна в гол.

През втората част темпото на играта спадна, а играчите на Лоран Блан контролираха събитията на терена. След час игра при разбъркване в наказателното поле след корнер Тиаго Силва бе най-съобразителен и с плътен удар направи резултата класически.

До края на двубоя преимуществото на ПСЖ продължи, Кавани направи пропуск в 65-ата минута, а по-късно Пасторе също имаше шанс да запише името си сред голмайсторите.
В 82-ата минута Ибрахимович бе повален в наказателното поле и шведът сам превърна отсъдената втора дузпа в гол за 4:0.

Така ПСЖ остана непобедим и след 15-ия кръг в Лига 1 и заема 1-во място с актив от 37 точки с 4 повече от втория Лил. Трети е Монако с 32 точки.