Пари Сен Жермен попадна сред 1/8-финалистите за Купата на Франция, след като победи Тулуза с 3:1 като домакин в един от предварително считаните за най-интересни двубои от 1/16-финалите на турнира.

Кевин Гамейро откри резултата в полза на парижани още в 8-ата минута, но в 18-ата Франк Табану изравни. ПСЖ реши двубоя в своя полз след почивката с попадения на Хавиер Пасторе в 48-ата мин. и Есекиел Лавеци в 66-ата.

В друга интригуваща среща, противопоставила два елитни отбора, шампионът Монпелие напусна надпреварата след продължения. Тимът от Южна Франция направи 2:2 в редовното време със Сошо, но след това допусна гол и отпадна след 2:3.

Монпелие на два пъти повеждаше чрез Шарбоние в 16-ата и Деплан в 51-ата минути, но гостите изравняваха чрез Конту в 43-ата мин. и Бакамбу в 79-ата, а решителният удар нанесе Микари в 108-ата.