Пари Сен Жермен, поне за ден, се изкачи на първото място в Лига 1, след като победи с 2:0 в домакинството си на Тулуза от 8-ия кръг на френското първенство.

Столичани стигнаха до успеха с попадения на Маркиньос в 41-ата минута и Кавани, който бе оставен резерва в този мач, но през второто полувреме влезе на мястото на Ибрахимович и се разписа от дузпа в 79-ата мин.

Така парижани събраха 18 точки и имат 1 повече от досегашния лидер Монако. Монегаските обаче са с мач повече и ще имат шанс да си върнат първата позиция след гостуването си на Реймс. Тази среща е в неделя от 22:00 часа и ще може да я гледате пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.BG.

Тулуза остава на 11-о място с 9 точки.

Олимпик (Марсилия) пък продължава преследването на водачите и отново е на 3-та позиция, в момента с равен актив от 17 точки с Монако.

Олимпик победи с 2:0 при гостуването си на Лориен. Матийо Валбуена откри резултата в 58-ата мин, а Андре Аю добави второто попадение в добавеното време.

Лориен остава на 16-о място със 7 точки.