Пари Сен Жермен победи Бордо в първи четвъртфинал от турнира за Купата на лигата във Франция.

Шампионите спечелиха гостуването си с 3:1 и станаха първият тим стигнал финалната четворка в турнира.

Хавиер Пасторе даде аванс на ПСЖ в самия край на първата част, но малко след почивката Поко възстанови равенството.

В последните минути обаче момчетата на Лоран Блан доказаха превъзходстворо си, отбелязвайки още две попадения чрез Рабиьо и Матуиди съответно в 86-ата и 88-ата минути.

Останалите четвъртфинални двойки, които ще се изиграят в сряда са Нант - Ница, Троа - Евиан и Олимпик Лион - Олимпик Марсилия.

Отново във Франция, но в турнира за купата на страната аматьорският Кан сензационно отстрани Сент Етиен след изпълнение на дузпи.

Редовното време завършило 1:1, а при наказателните удари играчите на четвъртодивизионния тим се оказаха по-точни.

Сент Етиен игра с човек по-малко от 80-ата минута до края на мача, след като Пиер-Ив Полома бе изгонен за втори жълт картон. В 113-ата минута и Кан остана с 10 души, след като Джамай видя червения цвят на картона.