Пари Сен Жермен победи Олимпик Марсилия пред погледа на бившия президент на Франция Никола Саркози. Двубоят от 27-ия кръг на Лига 1 завърши при резултат 2:0 в полза на шампионите.

Този път голямата звезда на ПСЖ - Златан Ибрахимович не успя да се разпише. Вместо него това сториха Максуел и Едисон Кавани съответно в 50-ата и 79-ата минути.

Така ПСЖ е лидер с 64 точки, с осем повече от втория Монако на Димитър Бербатов. Марсилия пък е на пета позиция с 43 точки.

Лион пък не успя да се справи със защитата на Монпелие и се задоволи с 0:0 на собствен терен. След 15 минути активна игра, футболистите на Монпелие се наредиха в собствената си половина и до края на мача разчитаха изключително на защитата.

Домакините опитаха всичко, за да стигнат до победата, но в крайна сметка срещата от 27-ия кръг завърши без голове. Така Лион се придвижи една позиция по-нагоре, 6-о място с 42 точки. Гостите от Монпелие се установиха на 11-о място с 33 точки. За Монпелие, който е шампион на Франция от 2012 година, това е 11-и пореден шампионатен мач без поражение.

В друг двубой от кръга, игран в неделя, Саломон Калу отбеляза хеттрик при победата на Лил като гост на последния в класирането Аячо с 3:2. Калу донесе успеха на своя тим след точно изпълнена дузпа с 74-ата минута, след като Гренди Перосо фаулира в наказателното
поле Нолан Ру.

Домакините откриха резултата още в първата минута с гол на Гаджи Тало. Лил стигна до обрат с две попадения на Саломон Калу. Бившият играч на Челси изравни от дузпа в 26-ата минута, а в 38-ата даде аванс на тима си. Тало изравни 2:2 три минути преди почивката. Адама Сумаоро от Лил получи червен картон в 82-ата минута. След успеха Лил се върна на трето място в класирането с 49 точки актив, а Аячо остава последен с 14 точки.