ПСВ Айндховен излезе начело в холандската Ередивизи след разгромна победа над Херенвеен с 5:1. Българският национал Станислав Манолев остана резерва и не взе участие в срещата.

Двубоят започна лошо за домакините, които допуснаха гол още в 6-ата минута и Херенвеен поведе. До почивката ПСВ успя да изравни с гол на Нарсинг в 23-ата минута.

През втората част домакините стигнаха до разгромна победа, след като реализираха 4 попадения чрез Мертенс (52), Вайналдум (62) и Матавж (83,86). Така ПСВ събра 30 точки и измести от върха в класирането Твенте, който има 29 след нулево равенство с третия Витес.

В други мачове от холандското първенство четвъртия Аякс победи като гост Цволе с 4:2, а петия Фейнорд победи Рода с 5:2.