Порто отново се изравни с Бенфика на върха в португалското първенство, след като в среща от 7-ия кръг се наложи с 2:1 над Ещорил Прая като гост. Така двата гранда имат по 17 точки на върха, но Бенфика е с по-добра голова разлика. На 3-о място е Брага с 14, след като се наложи с 2:0 над Маритимо при гостуването си на остров Мадейра.

Следват Рио Аве и Витория Гимараеш с по 11 точки. В събота пък Бенфика нямаше проблеми с Жил Висенте и го съсипа с 3:0 като гост.

Нападателят Джаксон Мартинес вкара едно попадение за Порто, а освен това подаде и за още едно, въпреки че Ещорил поведе преди почивката на драконите. Защитникът Стивън Витория откри резултата в 10-ата минута с глава. В 57-ата минута обаче Мартинес центрира към Силвестре Варела, който изравни.

Колумбийският нападател донесе победата на гостите от Порто три минути по-късно след подаване на сънародника си Джеймс Родригес.

За Мартинес това е 11-и гол от началото на сезона и общо 9-и в 11 срещи във всички турнири.