Алешандре Пато вкара доста спорна дузпа за успеха на Коринтианс с 2:1 над Сао Пауло в местно дерби, този път част от 16-ия кръг на Кампеонато Паулища.

С този успех Коринтианс се изкачи на 5-о място с 29 точки, а Сао Пауло е начело с 35. До края на редовния сезон, в който участват 20 отбора, има още три кръга. След това първите осем ще играят плейофи на елиминиране до определяне на шампиона на щата Сао Пауло.

Бившият футболист на Милан получи топката с гръб, обърна се и при единоборство с вратаря на Сао Пауло Рожерио Сени падна на земята, от което беше отсъдена дузпа. Играчите на Сао Пауло протестираха срещу съдията много усърдно, отлагайки изпълнението на наказателния удар със седем минути.

В крайна сметка Пато вкара от бялата точка и реално осигури успеха на своите седем минути преди края на мача.