ЮАР записа първа победа в турнира за Купата на африканските нации, а който е домакин, след като би Ангола с 2:0 в мач от група „А”.

Футболистите на Бафана Бафана показаха по-добра игра още и самото начало на мача и заслужено поведоха в 30-ата минута. Автор на гола бе Сангвени. Тусо Фала центрира от дясно към далечната греда, защитникът на съперника Антонио Лунгиня изби лошо с глава и Сиябонга Сангвени прати топката в мрежата с хубав удар от въздуха по диагонала от ъгъла на малкия пеналт.

Началото на второто полувреме донесе няколко възможности за гостите да изравнят, но те не се възползваха от тях. В 62-ата минута пропуските на Ангола бяха наказани с втори гол за ЮАР, а негов автор бе резервата Маджоло, който малко преди края на мача се контузи и трябваше да напусне терена.

Мароко и Кабо Верде завършиха 1:1 в другия мач от група "А" и по този начин дадоха лидерската позиция в група "А" на домакина ЮАР, който е с 4 точки. Най-долу в таблицата е Ангола с 1т.

Кабо Верде поведе с гол  на Луис Карлос Суарес в 36-ата минута, но през второто полувреме Мароко успя да изравни с гол на Ел-Араби в 79-ата минута.

Така двата тима имат по две точки след две равенства в първите два кръга на турнира.