Бразилия и Чили завършиха наравно 2:2 в приятелски мач, игран в Бело Оризонте. Феновете на домакините обаче освиркаха мощно любимците си заради слабата игра, показана от възпитаниците на Луис Фелипе Сколари.

Чили поведе още в 8-ата минута с гол на Марк Гонсалес, но Умберто Ревер изравни след отлично подаване на Неймар.

Именно звездата на Сантос направи обрата пълен в 55-ата минута за 2:1, но девет по-късно Чили вкара втори гол, дело на Едуардо Варгас.

В края на мача гостите от Чили останаха с човек по-малко след червен картон за Браулио Леал.

"Националният отбор на Бразилия не показа играта, която феновете очакват от нас и затова бяхме освиркани. Явно трябва да сме по-концентрирани и да работим повече", коментира след мача Алешандре Пато, който игра цяло второ полувреме за "Селесао".