Австралия стана третият отбор, който намери място на световното първенство в Бразилия през 2014 година след домакина и Япония. Австралийците, които играят в зона "Азия" стигнаха до изстрадана победа с 1:0 в домакинството си на Ирак от последния кръг на квалификациите и така заеха второто място в група В на кампанията, което им даде право да се класират директно на Мондиала.

Победният гол реализира Джош Кенеди едва в 83-ата минута. Той засече с глава центриране отдясно на Марк Брешано и донесе успеха на "жълто-зелените".

Така благодарение на успеха "сокъруус" няма да се притесняват за изхода на последния двубой в групата заемайки 2-рото място с 13 точки. Първи завърши Япония със 17. Третото място ще се реши от директния двубой между Йордания, който е със 7 точки и приема Оман – с 9 точки. Ирак завърши последен с 5 точки.

За Австралия това ще бъде трето поредно участие на световни финали и общо четвърто в историята.

Предстои да станат ясни и другите два финалиста от група А. Лидер там е Реп. Корея с 14 точки, следван от Иран с 13 и Узбекистан с 11. В последните срещи обаче Корея приема Иран, а Узбекистан е домакин на изгубилия шанс за класиране Катар.

Заелите третите места в двете групи обаче ще продължат борбата за класиране на Мондиала. Те ще се изправят един срещу друг в допълнителен бараж, а победителят от техния двубой ще трябва да играе още един плейоф срещу заелия пето място в зона "Южна Америка" победителят от този сблъсък ще се класира в Бразилия.