Олимпик (Марсилия) окончателно забрави серията си от няколко слаби резултати и постигна втора поредна победа в Лига 1, за да не допусне още по-голямо откъсване на отборите в челото на класиране. В първа среща от 14-ия кръг на френското първенство Олимпик победи Аячо с 3:1 при гостуването си на Аячо.

Димитри Пайе откри резултата за Марсилия в 27-ата минута, а Гренди Перосо изравни за домакините в 31-ата. Още преди почивката, в 39-ата мин. Андре-Пиер Жиняк върна аванса на гостите, а Флориан Товин оформи крайното 1:3 в 58-ата мин.

С успеха Олимпик (Марсилия) се изкачи на 3-то място в таблицата с 24 точки и мач повече. На върха ПСЖ с 31 т., следван от Лил с 27 и Монако с 26. Аячо остава на предпоследната 19-а позиция с 8 точки.