Нюелс Олд Бойс победи шампиона Велес Сарсфийлд с 3:1 като гост в мач от десетия кръг на аржентинското футболно първенство "Торнео Финал". С успеха възпитаниците на Херардо Мартино се изкачиха на върха с 22 точки, като изпревариха с точка Ланус, който в понеделник гостува на средняка Унион Санта Фе.

Мартин Тонсо изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута на "Хосе Амалфитани" с удар от 15 метра, но малко след почивката Есекиел Рескалдани се възползва от грешка в дясната зона на отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле и с остър удар прати топката в близкия ъгъл на вратата на гостите.

Маркос Касерес отново даде аванс на тима си в 64-ата минута с удар по тревата от 25 метра и неубедителна изява на вратаря Самуел Соса. Максимилиано Урути оформи успеха на гостите със страхотен шут от 20 метра 13 минути преди края.

Велес допусна втора поредна загуба и няма успех вече в шест последователни срещи в първенството, което прати отбора на 15-ото място с 9 точки. Ривър Плейт е трети със 17 точки и мач по-малко, а Килмес се изкачи на четвърта позиция с 16 точки след успех с 1:0 над гостуващия Естудиантес.