Нюелс Олд Бойс отстрани шесткратния шампион Бока Хуниорс в аржентинското дерби на четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес. Отборът от Росарио спечели с 10:9 след изпълнение на дузпи, след като редовното време завършиха наравно 0:0.

Първата среща, играна в Буенос Айрес, също приключи при резултат 0:0.

На стадион "Марсело Биелса" гостите, достигнали до финал в турнира през миналия сезон, пропуснаха шансове за гол чрез Хуан Мануел Мартинес, Макси Родригес и Николас Бланди. В 56-ата минута грандът от столицата остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Клементе Родригес.

След това Бока отново контролираше събитията на терена, но не успя да достигне до решаващо попадение. В турнира Копа Либертадорес не се играят продължения, а Нюелс спечели драматично при дузпите с 10:9 и си осигури място на полуфиналите.

Бока Хуниорс изгуби всякакви шансове да спечели трофей през сезона, докато Нюелс Олд Бойс продължава борбата за титлата в Аржентина.

В друга четвъртфиналната среща Олимпия от Парагвай победи с 2:1 у дома бразилския Флуминензе. Домакините продължават напред след общ резултат 2:1. Хуан Салгейро се разписа на два пъти за победителите, в 34-ата и в 40-ата минута от дузпа. Попадението за гостите беше реализирано от Райнер в деветата минута.

Копа Либертадорес, срещи-реванш от четвъртфиналите:

Нюелс Олд Бойс (Аржентина) - Бока Хуниорс (Аржентина) 10:9 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време
*Нюелс се класира за полуфиналите след общ резултат 0:0 и победа след изпълнение на дузпи с 10:9

Олимпия (Парагвай) - Флуминензе (Бразилия) 2:1
*Олимпия се продължава напред след общ резултат 2:1