Нюелс Олд бойс спечели срещу Сан Лоренсо с 1:0 и остава начело в класирането в Аржентина заедно с Ланус, като двата отбора имат по 16 точки.

За Сан Лоренсо това беше първи домакински мач след итронизацията на Папа Франсиск, който е техен отявлен фен.

Аржентинският национал Макси Родригес обаче попари радостта на домакините на стадион Нуево Гасометро, след като вкара фамозен гол в 37-ата минута. Сан Лоренсо остават на 10-о място с 9 точки.

Годой Крус се наложи с 3:2 като гост над Сан Мартин Сан Хуан и се изкачи на 3-о място в класирането с 14 точки. Мачът е известен като "Ел Класико" на Андите.

Едно от най-горещите дербита в страната този път се игра на стадион "Либертадорес де Америка" и противопостави Индепендиенте и Бока Хуниорс, в крайна сметка завършил 1:1.

Бока игра в голяма част от срещата с десет души, тъй като бранителят им Кристиан Селай беше изгонен с червен картон още в 16-ата минута.

Вратарят на Бока Агустин Орион обаче се показа като истински лидер на отбора. Той спаси дузпа в 12-ата минута, изпълнена от Ролфи Монтенегро, както по-късно фаул на Лео Миранда и още три опасни положения.

Противно на логиката Бока откри резултата в 39-ата минута след точно изпълнение на Сантяго Силва.

Индипендиенте, който е застрашен от изпадане
заради лош баланс от последните три сезона, стигна до
равенството с попадение на парагвайския национален защитник Клаудио Морел в 63-ата минута.

След този резултат Бока Хуниорс е на 13-о място със 7 точки, а Индепендиенте с 8 една позиция по-нагоре. Ривър Плейт завърши 0:0 с миналогодишния шампион Велес Сарсфийлд и се свлече на 4-о място с 13 точки.

Други резултати:
Атлетико Рафаела- Унион Санта Фе 1:0, Архентинос Хуниорс- Ол Бойс 1:0, Атлетико Белграно- Арсенал 1:1, Колон (Санта Фе)- Тигре 3:2, Естудиантес - Расинг 0:1. Ланус и Килмес играят днес.