Швеция и Германия сътвориха ново голово шоу на финала на световните квалификации. След като в първата среща в Германия двата тима завършиха 4:4, сега Бундестима постигна победа като гост с 5:3.

Във въпросната първа среща Швеция стигна до невероятно изравняване, след като губеше с 0:4, но сега германците си върнаха и губейки с 0:2 обърна до 4:2.

Всичко в тази група С обаче бе решено още предварително и головото шоу бе за радост на публиката. Германия си бе резервирала първото, а Швеция второто и баража.

Хисен даде аванс на скандинавците още в 6-ата минута, а Качаниклич удвои в 42-ата. Преди края на полувремете Йозил върна един гол, а след почивката Гьотце в 53-ата и Шюрле в 57-ата и 66-ата оформиха обрата. Хисен вкара още един гол за домакините в 69-ата мин., но Шюрле реализира хеттрик за крайното 3:5 в 76-ата минута.

Така Германия завършва с 28 точки, Швеция с 20, Австрия със 17, Ейре с 14, Казахстан с 5 и Фарьорски острови с 1.

В другите срещи от последния кръг Австрия победи Фарьорски острови с 3:0 като гост, а Ейре спечели с 3:1 в домакинството на Казахстан.