Един от традиционните участници на световните първенства Мексико е на път сериозно да намали шансовете си за класиране на Мондиала в Бразилия през 2014 г.

"Трикольорите" направиха поредна издънка в квалификациите в зона "КОННКАКАФ", като този път загубиха като домакини на Хондурас с 1:2.

Орибе Пералта изведе Мексико напред в 5-ата минута, но гостите обърнаха в рамките на 3 минути с голове Дери Бенгстън в 63-ата и Карлос Костли в 66-ата минути.

Така Мексико бе изместен от Хондурас и се смъкна до четвъртото място три кръга преди края на кампанията. Това място отрежда бараж срещу победителя в зона "Океания" Нова Зеландия.

От 19 световни първенства досега Мексико е участвал в 14 от тях, като с повече класирания са само Бразилия, Италия, Германия и Аржентина. За последно мексиканците пропуснаха шампионата през 1990 г., но заради наказание.

В другите срещи Коста Рика победи в спора за първото място със САЩ с 3:1, а Панама и Ямайка направиха 0:0.

В класирането води Коста Рика с 14 точки, следван от САЩ с 13, Хондурас с 10, Мексико с 8, Панама със 7 и Ямайка с 3.