Шансовете за достигане на България до бараж изчезнаха още преди края на двубоя на националите ни срещу Чехия. Освен победа в последния си мач от квалификациите, за да запазят "лъвовете" шансовете си за Мондиала 2014, трябваше да се получат удобни за нас резултати в група G – Исландия трябваше да падне при визитата си на Норвегия, а Словения да направи равен като гост на Швейцария.

Нищо от това обаче не се случи. Исландия направи равен 1:1, а вече класиралият се Швейцария не допусна изненада и спечели с 1:0.

Така на бараж за класиране на Световното ще играе Исландия, който завърши със 17 точки, а Словения остана на 3-ото място с 15. Лидерът Швейцария приключи с 24 точки. На четвърта позиция е Норвегия с 12 точки, следван от Албания с 11 и Кипър с 5. В срещата между аутсайдерите на острова на Афродита Кипър и Албания направиха 0:0.

Иначе в Осло Исландия поведе на Норвегия чрез Сигторсон в 12-ата минута, а за домакините точен бе Браатен в 30-ата.

В швейцарската столица Берн, "кръстоносците" стигнаха до победата над Словения с гол на Джака в 73-ата мин.