Испания не допусна изненада и постигна победа и в последния си мач от груповата фаза на Купата на конфедерациите. Още преди срещата си с Нигерия, световният първенец на практика си бе осигурил първото място, но въпреки това Висенте дел Боске подходи сериозно и пусна титулярите си, които все пак малко пестеливо стигнаха до поредния успех, този път с 2:0.

"Ла Фурия" рано стигна до първото си попадение и изглежда точно това им позволи отрано да намалят оборотите в мача. Още в 3-ата минута след хубава комбинация Жорди Алба се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и откри резултата.

Жорди Алба бе звездата на вечерта за Испания. Тук бележи първия си гол.

В 40-ата минута Сеск Фабрегас можеше да вкара втори гол за испанците, но уцели греда. Той и съотборниците му стигнаха до ново попадение малко след почивката, в 62-ата минута. След поредна продължителна атака Педро пусна пас отляво и влезлият само 2 минути по-рано Фернандо Торес засече топката с глава и направи 2:0.

В самия край на мача Испания стигна до още един гол. В 88-ата минута Давид Вия изпълни свободен удар дълбоко от половината на своя отбор, Жорди Алба бе изпуснат от отбраната на африканците и се озова сам срещу вратаря Ениама, преодоля го и реализира второто си попадение в срещата, с което оформи крайния резултат 3:0.

Испания очаквано спечели групата и завърши на върха с пълен актив от 9 точки, следван от Уругвай с 6, Нигерия с 3 и Таити, който си тръгва от първия си голям турнир с 0 точки и голова разлика 1:24 от 3 мача.

На полуфиналите "Ла Фурия" се изправя срещу Италия в повторение на финала на Евро 2012. Двубоят ще бъде на 27 юни, а ден по-рано в изцяло южноамерикански сблъсък Бразилия и Уругвай ще излъчат първия финалист в Купата на конфедерациите.