Златан Ибрахимович направи невероятно шоу, след като отбеляза всичките 4 гола при победата на Швеция над Англия с 4:2. С приятелския мач бе открит новия национален стадион в Солна.

Двубоят ще се запомни с мач номер 100 на капитана на английския национален отбор Стивън Джерард.

Срещата започна с много високо темпо от самото начало. Англичаните имаха проблеми с контузени играчи, но това не опрвда слабата игра на защитата и вратаря Джо Харт.
Гала вечерта на Ибрахимович започна в 20-ата минута, когато нападателят получи добро подаване от Качаниклич стреля опасно, топката се отби в защитник и с втория си удар откри резултата.

Англия успя да стигне до пълен обрат в рамките на три минути. Ашли Йънг проби от ляво центрира опасно и съотборникът му в Манчестър Юнайтед Дани Уелбек изравни в 35 ата минута. Малко след това Джерард центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа дебютантът Стивън Коулкър, който изведе своя отбор напред.

Близо полвин час от втората част двубоят се развиваше равностойно, когато започна истинското шоу на Ибрахимович. В 78-ата минута той получи добро подаване от Свенсон пое топката с гърди и от воле не остави шанс на Харт, като изравни резултата.

В 84-ата минута нападателя т на ПСЖ изпълни много точен наказателен удар от близо 25 метра и изведе своя отбор напред.

В добавеното време на срещата Ибрахимович короняса невероятното си представяне с рядко красив гол. След дълго подаване вратрят на Англия излезе извън наказателното поле изби топката с глава, която попадна в шведския нападател, който с акробатична задна ножица я прати в мрежата, което предизвика невероятен възторг по трибуните и съотборниците му. Така Швеция победи Англия с 4:2.