разилската звезда Неймар вкара запомнящ се гол при равенството на своя отбор Сантос 2:2 срещу Атлетико Минейро в среща от 31-вия кръг на бразилското първенство.

Неймар взе топката от центъра на терена дрибъл стигна до вратата като направи 2:0 в 11 ата минута на мача. 20-годишният талант получи топката точно в централния кръг, прокара я между краката на първия си съперник, който го срещна, избегна шпагат на втория и със спринт стигна до наказателното поле, където беше застигнат от нов противник. Нито последният защитник, нито вратарят на Атлетико обаче успяха да му попречат.

За Неймар това бе мач номер 200 с екипа на Сантос и именно с такъв номер той игра на фланелката си. Това пък бе и 119-ия му гол за отбора, от който е тръгнал и Пеле.

Попадението му обаче не бе единствената му впечатляваща изява в мача. През второто полувреме той направи и страхотен финт, който също ще се запомни от феновете.

Още в 1-ата минута пък домакините излязоха напред в резултата с гол на аржентинеца Есекиел Мирайес.

Гостите от Минас Жераис, които се борят за шампионската титла, стигнаха до равенството много бързо. Те отбелязаха два гола в 18-ата и в 27-ата минута чрез Бернард и Жо.

Равенството не помогна на Атлетико Минейро да се възползва от грешната стъпка на лидера Флуминензе, който също завърши 2:2, но у дома срещу 3-ия Гремио.

Начело в класирането 7 кръга преди края е Флуминензе с 69 точки, пред Атлетико Минейро с 60, Гремио с 58, Сао Пауло с 55 и Васко да Гама с 50.