Бразилия най-сетне постигна победа сериозна победа под ръководството на Луис Фелипе Сколари. Това стана в приятелската среща с Франция, която се игра на "Арена до Гремио" в Порто Алегре, а "селесао" се наложи с 3:0.

Досега бразилците имаха само една победа в седем мача след завръщането на Сколари, но тя бе постигната срещу Боливия в контрола, която не бе на официална дата от календара на ФИФА и в състава на "златистите" бяха включени само играчи от местното първенство. Сега бразилската публика обаче постигна така желания успех, при това в последния мач преди старта на турнира за Купата на конфедерациите, който те ще приемат.

Бразилия успя да надиграе Франция, но като цяло и двата отбора не успяха да блеснат с нещо особено в целия мач. Значително по-активни бяха домакините през второто полувреме, в което бяха реализирани и трите попадения в мача.

Резултатът бе открит в 54-ата минута от Оскар, който се измъкна в наказателното поле на съперника и засече пас отляво на Фред. В 85-ата мин. многоходова атака на "златистите" завърши с удар от границата на наказателното поле на Ернанес за 2:0. В добавеното време на срещата бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Марсело. Лукас Моура бе точен от бялата точка и оформи крайния резултат 3:0.

Така Бразилия тръгва с надежда за добро представяне в Купата на конфедерациите, като именно "селесао" открива турнира на континенталните шампиони на 15 юни срещу Япония. Останалите съперници в групата на бразилците са Италия и Мексико.