Монпелие и Лил се класираха на полуфиналите за Купата на Лигата във Франция.

Шампионите се наложиха с 3:2 в домакинството си на Ница. Монпелие изоставаше в резултата след гол на Босети в 22-ата минута, но стигна до обрат с попадения на Кабея в 29-ата и Ерера в 52-ата минути. Ница възстанови равенството с попадение от дузпа на Бутя в 66-ата минута, но Монпелие стигна до крайния успех в 83-ата мин. с гол на Тинан.

Лил бе далеч по-категоричен и стигна до успех с 3:0 при гостуването си в Корсика на Бастия. Попаденията бяха дело на Бруно в 11-ата, Роделин в 64-ата и Сидибе в 84-ата минути.

На полуфиналите вече е Сент Етиен след успех след 0:0 и дузпи срещу Пари Сен Жермен във вторник, а последният участник във финалната четворка ще бъде излъчен от срещата Рен – Троа в четвъртък.