Монако завърши 1:1 с Реймс в последния мач от 8-ия кръг на Лига 1 и пропусна възможността да се откъсне на върха в класирането пред ПСЖ.

Срещата започна доста неприятно за амбицираните богаташи след като още в 4-ата минута те получиха гол в своята врата – след центриране в наказателното поле Антоан Дево засече топката с глава и откри резултата. Само 9 минути по-късно обаче Жоао Моутиньо възстанови равенството с блестящо изпълнение на фаул.

Мачът бе доста равностоен, но домакинитие от Реймс могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, защото в 63-ата минута Флойд Айте нацели гредата, а 3 минути след това имаха и претенции за дузпа, след като Никола де Превил бе съборен в наказателното поле, но такава не бе дадена.

Монако натисна в последните минути, а гол на Фалкао бе отменен заради игра с ръка. В крайна сметка резултатът се запази 1:1. Със спечелената точка Монако и ПСЖ имат равен брой точки на върха в класирането – по 18. Реймс пък е на 10-а позиция с 11 точки.