Монако победи трудно последния в класирането в трета дивизия Ван с 3:2 като гост и се класира за 1/16-финалите на турнира за купата на Франция по футбол.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата през първото полувреме с попадения на Хендрик Сакен и Яник Агемон, но Радамел Фалкао и Хамес Родригес реализираха за елитния тим от Княжеството за 2:2 на почивката. Монако, който е втори в Лига 1, все пак стигна до успеха с гол на резервата Яник Ферейра Караско в 86-ата минута.

Носителят на трофея Бордо също се измъчи и то срещу четвъртодивизионния Раон Л'Етап. Жирондинците все пак спечелиха с 2:1.

Анри Севе ги изведе напред в резултата от дузпа след четвърт час игра, но Беноа Патен изравни в 71-ата минута. Двубоят отиваше към продължения, но бившият нападател на Манчестър Юнайтед Давид Белион се разписа четири минути преди края в първия си мач за сезона, за да донесе успеха на клуба от Лига 1.

Миналогодишният финалист Евиан Тонон Гаяр отпадна от надпреварата след поражение с 0:1 при гостуването си на друг тим от първа дивизия Бастия. Флориан Распентино вкара единствения гол в 20-ата минута.

Ница надделя с 2:0 над домакина Нант в изцяло елитен сблъсък и също продължава напред. Дидие Дигар откри в осмата минута с първия си гол за сезона, а Кристиан Брюлс реши всичко с второ попадение две минути преди края.

Олимпик Лион нямаше проблеми при гостуването си на аматьорския Ла Сюз и постигна убедителен успех с 6:1. С по два гола се отличиха Батефимби Гомис и Александър Лаказет. Саломон Калу също се разписа два пъти, а Лил обърна четвъртодивизионния Амиен с 3:1 като гост.