Испания победи Холандия с 3:0 и завърши на първо място в група "В" на европейското първенство за младежи.

Двата отбора си бяха осигурили място на полуфиналите още преди да излязат един срещу друг, но директният им сблъсък трябваше да определи победителя в групата и това кой ще се размине с Италия и ще се изправи срещу наглед по-лесния съперник Норвегия.

Защитаващите титлата си испанци обаче бяха категорични и още през първото полувреме си осигуриха победата. Нападателят на Реал (Мадрид) Алваро Мората откри резултата в 26-ата минута, а звездата на Малага и най-добър млади играч за 2012 година – Иско, удвои в 32-ата. Крайното 3:0 оформи влезлият като резерва Алваро Васкес. Нападателя на Хетафе бе точен в 90-ата минута.

Така Испания остана единственият отбор с пълен актив от точки – 9, от началото на шампионата. Холандия остана на втора позиция с 6. Германия победи Русия с 2:1 и зае третото място с 3 точки, а "сборная" остана без точка.

Група "А" бе спечелена от Италия. "Адзурите" завършиха със 7 точки, следвани от Норвегия с 5, домакина Израел с 4 и Англия с 0.

Така на полуфиналите в събота (15 юни) ще се изправят Италия – Холандия и Испания – Норвегия.