Милан се класира на полуфиналите на турнира "Гинес къп", след като победи с 2:1 срещу Валенсия на собствения му стадион "Местая".

Надпреварата е с приятелски характер, а тази среща бе единствената, която се проведе извън САЩ. Останалите участници са Челси, Евертън, Интер, Ювентус, Реал (Мадрид) и Лос Анджелис Галакси.

Успехът на „росонерите” дойде след попадения през първото полувреме. Робиньо бе точен в 22-ата мин., а Де Йонг в 38-ата. Валенсия върна един гол след почивката, дело на Парехо в 53-ата мин.

Следващият съперник на Милан ще бъде победителят от двубоя Челси – Интер, които един срещу друг на 1 август в Индианаполис. Предстоящият полуфинал пък ще бъде в Ню Йорк. В другите два четвъртфинала се изправят Ювентус срещу Евертън и Реал (Мадрид) срещу ЛА Галакси.