Мексико и Панама ще играят един срещу друг на полуфиналите на турнира КОНКАКАФ Голд къп, след като спечелиха своите четвъртфинални двубои.

Мексико се наложи трудно над Тринидад и Тобаго с 1:0, а
Панама разгроми Куба с 6:1. Панамците са непобедени на турнира до момента, като имат три победи, включително успех с 2:1 над фаворита Мексико в груповата фаза.

Панама не срещна трудности срещу кубинците и спечели с
лекота. По два гола за успеха вкараха Габриел Торес и Блас Перес, а по веднъж се разписаха Карлос Родригес и Хайро Хименес. Куба поведе в резултата чрез Хосе Алфонсо в 21-ата минута, но още до почивката панамците обърнаха на 2:1, а през второто полувреме вкараха още четири гола. Куба доигра мача с 10 души след червен картон на Ариел Гонсалес.

Шампионът от последните два турнира Мексико имаше далеч по-трудна задача срещу Тринидад и Тобаго. По-опитният тим на Мексико все пак стигна до победата след гол на Раул Хименес в 83-ата минута. Така на полуфиналите мексиканците ще имат възможност да
вземат реванш от Панама за загубата в групите.

Другата полуфинална двойка ще бъде определена от срещите САЩ - Ел Салвадор и Хондурас - Коста Рика.