След три поредни загуби в три различни турнира Олимпик (Марсилия) се върна към победите и спечели с 2:1 като домакин на Валансиен. Срещата беше от 21-ия кръг и трябваше да се играе на 18-и януари, но беше отложена заради проливен дъжд.

Домакините бяха водени от спортния директор Жозе Аниго, който пое треньорския пост на мястото на уволнения през декември Ели Боп.

Успехът не дойде много лесно за марсилци. Те поведоха в 31-ата минута с гол на Андре-Пиер Жиняк, но само 6 минути по-късно гостите изравниха с попадение на Артур Масуаку. Домакините стигнаха до победата през второто полувреме с гол на Флориан Товин в 63-ата мин.

С победата Олимпик събра актив от 35 точки и се изкачи на 5-о място в класирането. Валансиен остава в зоната на изпадащите, на 18-а позиция, с 18 точки – на 3 от спасителното 17-о място.