Лориен се изкачи на четвърто място във френската Лига 1, след като се наложи с 3:2 над Троа в среща от 21-ия кръг на шампионата. Така тимът на Кристиан Гуркюф поведе с две точки пред Бордо, Ница и Рен, а изоставането
от Пари Сен Жермен беше съкратено на пет точки.

Иначе Кевин Моне-Паке и Енцо Реале вкараха за Лориен през първото полувреме, а Грегори Бурилон беше точен за 3:1 в 83-ата минута, след като Жереми Бреше беше съкратил аванса на домакините. Фабиан Камус даде нови надежди на Троа с попадение в 88-ата минута, но до изравняване на резултата не се стигна.

Брандао пък вкара единствения гол за първата победа в последните седем мача на Сент Етиен - 1:0 над Брест.

Крилото Франк Табану пък вкара двата гола за победа на Тулуза с 2:1 над Нанси и "воиолетовите" останаха на едно място и една точка зад Сент Етиен.

Адриан Муту вкара своя пети гол за сезона при равенството на Аячо 1:1 срещу Валансиен. Халфът на гостите Бенямин Бру Ангуа пък беше изгонен в средата на второто полувреме, но Валансиен съумя да изравни чрез първия гол на 18-годишния Опа Н'Гует в мъжкия футбол.

В друг мач пък Олимпик (Марсилия) се наложи над Монпелие с 3:2. Повече за двубоя четете тук!