Лориен и Аячо си вкараха осем гола за крайното 4:4 на стадион "Ив Аленмат" в мач от Лига 1.

Гостите първи намериха целта след попадение в 1-ата минута на Шахир Белхазуани. Аячо удвои преднината си след попадение на Адриан Муту 10 минути по-късно, дошло след центриране на Едуардо Рибейро.

Лориен успя да намали изоставането в 33-ата минута с гол на Уесли Латуа и добра работа на Ален Траоре. Гостите обаче не се примириха и си върнаха предимството от 2 попадение след далечен изстрел на Едуардо. Същият оформи и 4:1 в края на първата част с мощен удар.

Лориен отказа да се предаде и само минута след подновяването на играта намали с гол на Жереми Аладиер. 11 минути преди края Аладиер вкара нов гол след пас с глава на Людовик Жюли.

Точката бе спасена в драматичен стил, след като Жил Суну засече центрирането на Траоре в 94-ата минута.

В друг мач от кръга Бастия победи Бордо с 3:1.