Олимпик (Лион) увеличи преднината си на върха във френското първенство, след като победи с 1:0 при гостуването на един от преследвачите си Сент Етиен в среща от 16-ия кръг на Лига 1.

Така "хлапетата” вече имат 5 точки аванс пред Пари Сен Жермен и Олимпик (Марсилия) с актив от 34 точки. Сент Етиен остава 4-ти с 26.

Лион дори изкова успеха с 10 души, след като в 55-ата минута Мухамаду Дабо получи червен картон. В 65-ата минута обаче тимът стигна до гол, който бе дело на влезлия малко преди това като смяна Мишел Бастос. Все пак домакините също завършиха мача с човек по-малко, след като в края втори жълт картон получи Алехандро Алонсо.

Все пак принос за увеличения аванс на Лион има и Лориен, който постигна изненадващ разгром с 3:0 при гостуването си на Олимпик (Марсилия).

Домакините останаха с играч по-малко още в 37-ата минута, когато Каборе извърши дузпа и получи втори жълт картон. Алиадер реализира от бялата точка, а успехът бе затвърден през второто полувреме от Корне в 47-ата и Моне-Паке в 70-ата минути.

Лориен вече е на 8-о място с 24 точки.

Друг от претендентите за челни позиции – Бордо, също претърпя неуспех в този кръг, като направи нулево равенство при гостуването си на Реймс. Така "жирондинците" остават на 6-а позиция в класирането с 26 точки, а Реймс е 15-и с 18.