Олимпик Лион излезе начело в класирането на френската Лига 1 след класическа домакинска победа над Реймс с 3:0.

Воденият от Реми Гарде тим, който изоставаше на една точка от лидерите преди кръга, се възползва и спечели важни три точки днес след автогол на Вебер и попадения на Бафетимби Гомис и Лисандро Лопес, съответно в 45-ата, 73-ата и 90-ата минута.

Лион е начело с 25 точки, но може да бъде изместен от Олимпик Марсилия, който по-късно гостува на Бордо. Реймс пък е 12-и с 15 точки.

Ница пък се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите в Лига 1 след победа 1:0 над Тулуза у дома.

Домакините можеше да поведат още във 2-ата минута, когато Мамане Траоер стреля с глава над вратата.

В 16-ата минута Етик Ботеак пък видя как удара му е избит от Оливие Блондел. Пет минути по-късно Адриан Регати пък би далечен изстрел, който бе спасен от стража на Ница Давид Оспина.

Жан-Даниел Акпа Акпро пък удари гредата в 34-ата минута. Траоре опита късмета си и на старта на втората част, но Ница претвори доминацията си в нещо по-конкретно в 60-ата минута, когато Дарио Цвитанич се разписа отблизо.