Олимпик (Лион) се възползва от грешката на Пари Сен Жермен в петък и оглави класирането на френското първенство след победа с 2:1 при гостуването си на Троа в среща от 20-ия кръг на Лига 1.

Лион поведе в резултата още в 11-ата минута чрез Гоналон. Домакините обаче изравниха с гол на Ниве в 38-ата минута, а успехът за новия лидер дойде в 75-ата мин. с попадение на Умтити.

Така "хлапетата" вече имат 41 точки и вече имат аванс от 2 пред ПСЖ. Олимпик (Марсилия) обаче може да се изравни с лидера, ако спечели при гостуването на Сошо в неделя, но тъй или иначе няма да излезе начело, тъй като в момента е с 13 попадения по-лоша голова разлика. Троа остава на предпоследното 19-о място в зоната на изпадащите с 13 точки – на 6 от спасението.