Лил затвърди третото място в класирането след домакинска победа с 2:0 срещу борещия се за оставане в елита Сошо в среща от 24-ия кръг на френското първенство.

Лил стигна до успеха с по един гол в началото и края на мача - 18 годишният белгиец Дивок Орижи откри в третата минута, а Риан Мендес Да Грака, който влезе в игра на мястото на белгиеца, направи 2:0 в добавеното време.

Победата даде преднина от три точки на Лил в битката за зона "Шампионска лига" пред четвъртия в класирането Сент Етиен, който в петък направи нулево равенство с Тулуза.

Олимпик Марсилия надигра Бастия с 3:0 в друга среща от снощи. Димитрий Пайет вкара два гола за успеха на марсилци, а едно попадение добави Андре Пиер Жиняк, за когото това е 17-и гол за сезона във всички турнири.

Крилото Реми Кабея вкара деветото си попадение в шампионата този сезон и спаси точката за Монпелие при домакинското равенство 1:1 срещу застрашения от изпадане Евиан.

Кабея изравни минута преди почивката, а преди това Кевин Берижо даде преднина на Евиан.