Пари Сен Жермен не успя да победи Лил в дербито на 19-ия кръг на Лига 1. Срещата завърши 2:2, а след изпуснатите точки парижани вече са само с 3 пункта пред втория Монако (41) и с 4 пред Лил (40).

ПСЖ поведе с гол на Златан Ибрахимович в 36-ата минута след рикошет в стената при изпълнение на пряк свободен удар. Преди това и пред двете врати имаше по един страхотен пропуск. В края на полувремето обаче гостите успяха да изравнят след хубава атака и гол на Рио Мавуба.

В 52-ата минута Лука Дин спъна Бериа в наказателното поле, съдията даде дузпа, а от бялата точка точен бе Саломон Калу и по този начин Лил обърна резултата в своя полза. 10 минути по-късно ПСЖ също имаше претенции за дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

Все пак парижани стигнаха поне до равенство с автогол на Бериа.