Лил не успя да победи Тулуза в редовното време и двата тима трябваше да играят продължения. В крайна сметка Нолан Ру бе точен в 117-ата минута и тимът продължава напред за Кулата на Лигата.

Сент Етиен победи Сошо с 3:0. В герой за тима се превърна Ромен Амума, който отбеляза два гола – в 10-ата и 67-ата минута, а крайният резултат оформи Алехандво Алонсо две минути преди края на мача.

Троа изненада Монако като гост и победи с 2:1. Домакините поведоха след дузпа в 26-ата минута, като точен от бялата точка бе Караско, но с гол на Ринкон в 65-ата Троа изравни. В 81-ата минута Отон бе точен за пълния обрат, който изпрати тима на 1/4-финал за Купата на Лигата.

Рен също продължава напред след победа с 1:0 над Арл. Единственото попадение в мача бе дело на Ромен Алесандрини.