Ланус победи с 2:0 като гост Атлетико Белграно и се изравни по точки с лидера в аржентинското първенство Велес Сарсфийлд. Головете за шампионите от 2007 година реализираха Гуидо Писаро в първата минута на двубоя и Диего Гонсалес в последните секунди на добавеното време.

Още в 25-ата секунда Писаро се възползва от центриране на уругваеца Марио Регейро и откри резултата в полза на скромния отбор от южната част на Буенос Айрес.

В последните секунди резервата Гонсалес преодоля защитата на Атлетико и не остави шанс за вратаря Хуан Карлос Олаве, оформяйки крайния резултат 2:0. Ланус и Велес имат по 32 точки на върха в класирането в аржентинския шампионат след изиграването на двубоите от 16-ия кръг.

В друга среща от първенството Расинг спечели с 4:0 у дома срещу Килмес и се изкачи на трето място с три точки по-малко от лидерите.