Йордания е последният отбор от Азия, който ще се бори за класиране на световното първенство през 2014 г. След изключителна драма с дузпи тимът успя да победи Узбекистан и се класира за междуконтинентален плейоф, където ще се изправи срещу отбор от Южна Америка.

Узбекистан и Йордания бяха отборите, завършили на трето място в групите си в квалификациите в зона „Азия” и трябваше да определят участника във въпросния бараж с директен сблъсък помежду си. Първата среща в Аман завърши 1:1, а този резултат се повтори и в Ташкент.

Анзур Исмайлов даде аванс на домакините още в 5-ата минута, но йорданците изравниха чрез Саид Ал Мурджан в 42-ата. Този резултат се запази и след редовните 90 минути и след продълженията. Така се стигна до дузпи, където драмата бе пълна. Двата тима изобщо не се предадоха лесно и победата за Йордания дойде след 9:8 при дузпите.

Така Йордания в борба за класиране на Мондиала ще се изправи срещу заелия 5-о място в Южна Америка. Срещите са на 13 или 14 ноември и на 20-и. Първата среща е азиатската държава.

Досега йорданците не са се класирали и на световно първенство и ще се опитат да стигнат до дебютно участие. С този двубой бе сложен финал на квалификациите в Азия. От този континент сигурно място в Бразилия имат 4 отбора и тези, които се класираха са Япония, Иран, Реп. Корея и Австралия.