Аржентинският Ланус взе комфортна преднина срещу парагвайския Либертад след първия полуфинален мач от втория по сила южноамерикански клубен турнир Копа Судамерикана.

Отборът на Гийермо Барос Скелото се наложи с 2:1 при гостуването си в Асунсион. Заради огромния залог в срещата нервите преобладаваха и двата тима завършиха в намален състав.

В края на първото полувреме главният съдия Дарио Убриако имаше основание да покаже директен червен картон на Карлос Араухо от Ланус, но не видя негов удар без топка по противников футболист.

Гостите поведоха в 54-ата минута, когато Сантяго Силва бе точен след пробив на Лаутаро Акоста. Асистентът за първия гол изработи дузпа десетина минути по-късно. Паоло Голтц не сгреши при изпълнението на наказателния удар.

Много скоро след второто попадение главният съдия бе далеч по-наблюдателен и показа директен червен картон на Хорхе Ортис.

Парагвайците върнаха един гол в 82-ата минута, когато се разписа Густаво Гомес. Двата тима доиграха мача с по 10 души, след като червен картон получи и Мануел Масиел. В крайна сметка Ланус победи с 2:1, записвайки петия си пореден успех. Реваншът на аржентинска земя е след седмица.