Колумбия се изравни по точки с Аржентина на върха в класирането на квалификациите за световното първенство в Южна Америка през 2014 г. "Лос Кафетерос" продължават отличното си представяне в борбата за Мондиала и сега спечелиха с 1:0 като домакини на един от директните си съперници Еквадор.

Голът за успеха на колумбийците реализира Хамес Родригес в 30-ата минута, а 2 минути по-рано гостите бяха останали с човек по-малко след червен картон Габриел Ачилиер. Срещата се игра на изключително наводнен терен и дори започна с час и половина по-късно от предвиденото заради силен дъжд в Баранкия.

Така изглеждаше терена преди мача Колумбия - Еквадор.

Еквадорците остават на четвърто място, а от загубата им се възползва Уругвай, който съкрати дистанцията до тях след труден успех с 2:1 като гост на Перу. Луис Суарес бе герой за "селесте" с попадения в 43-ата минута от дузпа и 67-ата. Джеферсон Фарфан вкара почетния гол да домакините в 84-ата мин. Перуанците играха едно полувреме с десет души, след като Виктор Йотун получи червен картон в добавеното време на първата част.

Чили също продължава похода си към Бразилия и спечели с 3:0 гостуващия Венецуела. Едуардо Варгас в 10-ата, Маркос Гонсалес в 35-ата и Артуро Видал в 85-ата минути бяха точни за "Ла Роха".

В сблъсъка на опашкарите Парагвай разби Боливия с 4:0. Головете реализираха Джонатан Фабро в 16-ата, Роке Санта Крус в 47-ата, Ричард Ортис в 80-ата и Густаво Гомес в 84-ата минути.

Първите четири отбора в класирането се класират директно за Мондиала, а петият ще играе бараж срещу отбор от Азия.

Аржентина и Колумбия водят в класирането с по 26 точки, следвани от Чили с 24 и Еквадор с 21. Уругвай е на позиция за бараж с 19 точки, а след това са Венецуела с 16, Перу с 14, Парагвай с 11 и Боливия с 10.